P7803B-500
型號描述:
Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 3.3V 500mA 4.75V - 36V Input
DC-DC NON-ISOLATED, 0.5 A, 4.75~
型號:
P7803B-500
品牌:
Bel Power Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Linear Regulator Replacement
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
4.75V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
500mA
Power (Watts)
1.65 W
Applications
ITE (Commercial)
Features
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
94.5%
Grade
Qualification
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
3-SIP Module
Size / Dimension
0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)