40IMX4-15-8G
型號描述:
Isolated Module, Conformal Coated DC DC Converter 1 Output 15V 280mA 16.8V - 75V Input
DC DC CONVERTER 15V 4.2W
型號:
40IMX4-15-8G
品牌:
Bel Power Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module, Conformal Coated
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
16.8V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
280mA
Power (Watts)
4.2 W
Voltage - Isolation
2 kV
Applications
ITE (Commercial), Railway
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
82%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
24-DIP Module, 13 Leads
Size / Dimension
1.30" L x 0.79" W x 0.33" H (33.0mm x 20.1mm x 8.4mm)