0ZCH0010FF2E
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 100 mA Ih Surface Mount 1210 (3225 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 60V 100MA 1210
- 型號:
- 0ZCH0010FF2E
- 品牌:
- Bel Fuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 100 mA
- Current - Trip (It)
- 250 mA
- Voltage - Max
- 60V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.045" (1.15mm)
- Current - Max
- 10 A
- Time to Trip
- 1.5 s
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 1.6 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 15 Ohms