0ZCG0030FF2C
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 300 mA Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 30V 300MA 1812
- 型號:
- 0ZCG0030FF2C
- 品牌:
- Bel Fuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 300 mA
- Current - Trip (It)
- 600 mA
- Voltage - Max
- 30V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Grade
- Automotive
- Current - Max
- 40 A
- Time to Trip
- 100 ms
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 200 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 1.75 Ohms