0697H9200-02
型號描述:
20 A 350 V 72 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Radial, Box
型號:
0697H9200-02
品牌:
Bel Circuit Protection
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial, Box
Color
Size / Dimension
0.329" L x 0.157" W x 0.307" H (8.35mm x 4.00mm x 7.80mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Slow Blow
Approval Agency
AEC-Q200, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage
150A AC, 200A DC
Current Rating (Amps)
20 A
Voltage Rating - AC
350 V
Voltage Rating - DC
72 V