首頁 > Bel Fuse Inc.代理商 > 0680L9100-05
影像僅供參考,以產品規格為準
0680L9100-05
型號描述:
10 A 50 V 75 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE BRD MNT 10A 50VAC 75VDC SMD
型號:
0680L9100-05
品牌:
Bel Fuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
10 A
Voltage Rating - AC
50 V
Voltage Rating - DC
75 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A AC, 500A DC
Melting I²t
170.0
Approval Agency
AEC-Q200, CE, cURus
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm)