0680L1000-05
- 型號描述:
1 A 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC 2SMD
- 型號:
- 0680L1000-05
- 品牌:
- Bel Fuse Inc.
數量:
- Mounting Type
- Surface Mount
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Current Rating (Amps)
- 1 A
- Voltage Rating - AC
- 125 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V
- Response Time
- Slow Blow
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A AC, 100A DC
- Melting I²t
- 1.5
- Approval Agency
- AEC-Q200, CE, cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm)