0679L0375-05
- 型號描述:
375 mA 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
- 型號:
- 0679L0375-05
- 品牌:
- Bel Fuse
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Mounting Type
- Surface Mount
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Current Rating (Amps)
- 375 mA
- Voltage Rating - AC
- 125 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V
- Response Time
- Fast Blow
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A AC, 300A DC
- Melting I²t
- 0.04
- Approval Agency
- AEC-Q200, cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.240" L x 0.100" W x 0.110" H (6.10mm x 2.54mm x 2.79mm)