23BR100KLFTR
型號描述:
100 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
型號:
23BR100KLFTR
品牌:
BI Technologies (TT electronics)
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Termination Style
Gull Wing
Resistive Material
Cermet
Resistance
100 kOhms