首頁 > BEL FUSE代理商 > 0ZCF0125FF2C
影像僅供參考,以產品規格為準
0ZCF0125FF2C
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.25 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
型號:
0ZCF0125FF2C
品牌:
BEL FUSE
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2920 (7351 Metric), Concave
Size / Dimension
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
1.25 A
Current - Trip (It)
2.5 A
Voltage - Max
33V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Max
100 A
Time to Trip
2 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
50 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
250 mOhms