38-1518-10T
型號描述:
38 (2 x 19) Pos DIP, 0.2" (5.08mm) Row Spacing Socket Gold Through Hole
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD
型號:
38-1518-10T
品牌:
Aries Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:97 倍增量:1
Type
DIP, 0.2" (5.08mm) Row Spacing
Number of Positions or Pins (Grid)
38 (2 x 19)
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Material - Mating
Beryllium Copper
Mounting Type
Through Hole
Features
Open Frame
Termination
Solder
Pitch - Post
0.100" (2.54mm)