24-6518-10H
型號描述:
24 (2 x 12) Pos DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing Socket Gold Through Hole
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD
型號:
24-6518-10H
品牌:
Aries Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:80 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Open Frame
Mounting Type
Through Hole
Type
DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing
Operating Temperature
Number of Positions or Pins (Grid)
24 (2 x 12)
Termination
Solder
Housing Material
Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Material - Mating
Beryllium Copper
Pitch - Post
0.100" (2.54mm)