首頁 > Apem代理商 > 2631LH/2A21128L110V1
影像僅供參考,以產品規格為準
2631LH/2A21128L110V1
型號描述:
Rocker Switch SPST 16A (AC), 15A (DC) 125 V Panel Mount, Snap-In
Rocker開關 ROCKER SWITCH 2600 HIGH POWER
型號:
2631LH/2A21128L110V1
品牌:
Apem
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Circuit
SPST
Switch Function
On-Off
Current Rating (Amps)
16A (AC), 15A (DC)
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
12 V
Actuator Type
Flat - Illuminated
Color - Actuator/Cap
Blue
Actuator Marking
OFF ON, Vertical
Illumination Type, Color
Fluorescent, Blue
Illumination Voltage (Nominal)
110 VAC
Termination Style
Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress Protection
Features
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C