MAX6126A41+
- 型號描述:
Series Voltage Reference IC Fixed 4.096V V ±0.06% 10 mA 8-uMAX/uSOP
IC VREF SERIES 0.06% 8UMAX
- 型號:
- MAX6126A41+
- 品牌:
- Analog Devices Inc./Maxim Integrated
數量:
- Reference Type
- Series
- Output Type
- Fixed
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 4.096V
- Current - Output
- 10 mA
- Tolerance
- ±0.06%
- Temperature Coefficient
- 3ppm/°C
- Noise - 0.1Hz to 10Hz
- 2.4µVp-p
- Noise - 10Hz to 10kHz
- Voltage - Input
- 4.3V ~ 12.6V
- Current - Supply
- 725µA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)