MAX20090ATP/VY+
型號描述:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 20TQFN
型號:
MAX20090ATP/VY+
品牌:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
DC DC Controller
Topology
SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost)
Internal Switch(s)
No
Number of Outputs
1
Voltage - Supply (Min)
5V
Voltage - Supply (Max)
65V
Voltage - Output
65V
Current - Output / Channel
Frequency
200kHz ~ 2MHz
Dimming
Analog, PWM
Applications
Lighting
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)