首頁 > Analog Devices Inc.代理商 > LT3065MPMSE-3.3#PBF
影像僅供參考,以產品規格為準
LT3065MPMSE-3.3#PBF
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA 12-MSOP-EP
IC REG LIN 3.3V 500MA 12-MSOP-EP
型號:
LT3065MPMSE-3.3#PBF
品牌:
Analog Devices Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
45V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.51V @ 500mA
Current - Output
500mA
Current - Quiescent (Iq)
110 µA
Current - Supply (Max)
25 mA
PSRR
71dB (120Hz)
Control Features
Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad