首頁 > Analog Devices代理商 > LT1963AEFE-1.8#PBF
影像僅供參考,以產品規格為準
LT1963AEFE-1.8#PBF
型號描述:
LDO電壓穩壓器 1.5A, L N, Fast Tran Resp LDO Regs
型號:
LT1963AEFE-1.8#PBF
品牌:
Analog Devices
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
95
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
20V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.55V @ 1.5A
Current - Output
1.5A
Current - Quiescent (Iq)
1.5 mA
Current - Supply (Max)
120 mA
PSRR
63dB (120Hz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad