ADPL40502AUJZ-1.5-R7
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA TSOT-23-5
ULTRA-LOW NOISE 200MA LDO
- 型號:
- ADPL40502AUJZ-1.5-R7
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.5V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.23V @ 200mA
- Current - Output
- 200mA
- PSRR
- 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)