首頁 > Analog Devices Inc.代理商 > ADPL40502ACPZ-1.2-R7
影像僅供參考,以產品規格為準
ADPL40502ACPZ-1.2-R7
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 6-LFCSP-UD (2x2)
ULTRA-LOW NOISE 200MA LDO
型號:
ADPL40502ACPZ-1.2-R7
品牌:
Analog Devices Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
200mA
Current - Quiescent (Iq)
40 µA
Current - Supply (Max)
390 µA
PSRR
70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)