TJ1631530000G
- 型號描述:
16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line)
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM
- 型號:
- TJ1631530000G
- 品牌:
- Amphenol Anytek
數量:
- Type
- Plug, Female Sockets
- Number of Positions
- 16
- Positions Per Level
- 16
- Number of Levels
- Pitch
- 0.150" (3.81mm)
- Header Orientation
- Plug Wire Entry
- 180°
- Termination Style
- Screw - Rising Cage Clamp
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Current - IEC
- Current - UL
- 10 A
- Voltage - UL
- 300 V
- Wire Gauge or Range - AWG
- 16-26 AWG
- Wire Gauge or Range - mm²
- 0.5-1.5mm²
- Color
- Green
- Operating Temperature
- -40°C ~ 115°C