首頁 > Amphenol ICC (FCI)代理商 > SFW24R-2STE1LF
影像僅供參考,以產品規格為準
SFW24R-2STE1LF
型號描述:
24 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A
型號:
SFW24R-2STE1LF
品牌:
Amphenol ICC (FCI)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Flat Flex Type
FFC, FPC
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type
Contacts, Top
Number of Positions
24
Pitch
0.039" (1.00mm)
Termination
Kinked Pin
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Height Above Board
0.106" (2.70mm)
Locking Feature
Cable End Type
Straight or Tapered
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Tin
Housing Material
Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Actuator Material
Features
Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating
100V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C