SFW24R-2STE1LF
- 型號描述:
24 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A
- 型號:
- SFW24R-2STE1LF
- 品牌:
- Amphenol ICC (FCI)
數量:
- Flat Flex Type
- FFC, FPC
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Connector/Contact Type
- Contacts, Top
- Number of Positions
- 24
- Pitch
- 0.039" (1.00mm)
- Termination
- Kinked Pin
- FFC, FCB Thickness
- 0.30mm
- Height Above Board
- 0.106" (2.70mm)
- Locking Feature
- Cable End Type
- Straight or Tapered
- Contact Material
- Phosphor Bronze
- Contact Finish
- Tin
- Housing Material
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
- Actuator Material
- Features
- Zero Insertion Force (ZIF)
- Voltage Rating
- 100V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C