首頁 > Amphenol ICC (FCI)代理商 > SFV30R-1STBE1HLF
影像僅供參考,以產品規格為準
SFV30R-1STBE1HLF
型號描述:
30 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.5MM R/A
型號:
SFV30R-1STBE1HLF
品牌:
Amphenol ICC (FCI)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
30
Pitch
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Termination
Solder
Height Above Board
0.071" (1.80mm)
Locking Feature
Slide Lock
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Actuator Material
Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Halogen Free
Contact Material
Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness
0.30mm