PT15NV15-104A2020-S
型號描述:
100 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 100KOHM 0.25W PC PIN TOP
型號:
PT15NV15-104A2020-S
品牌:
Amphenol Piher Sensing Systems
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Number of Turns
1.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistive Material
Carbon
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Round - 0.591" Dia (15.00mm)