PT15GV02-474A2020-S
- 型號描述:
470 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 470KOHM 0.25W PC PIN TOP
- 型號:
- PT15GV02-474A2020-S
- 品牌:
- Amphenol Piher Sensing Systems
數量:
- Resistance
- 470 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±300ppm/°C
- Number of Turns
- 1.0
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Resistive Material
- Carbon
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Round - 0.591" Dia (15.00mm)