PT10MV10-104A2020-S
型號描述:
100 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 100KOHM 0.15W PC PIN TOP
型號:
PT10MV10-104A2020-S
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.15W
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia (10.30mm)