PT10MV10-103A1010-PM-S
- 型號描述:
10 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.15W PC PIN TOP
- 型號:
- PT10MV10-103A1010-PM-S
- 品牌:
- Amphenol Piher Sensing Systems
數量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Power (Watts)
- 0.15W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±300ppm/°C
- Number of Turns
- 1.0
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Resistive Material
- Carbon
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Round - 0.406" Dia (10.30mm)