PT10MH01-203A2020-S
型號描述:
20 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 20KOHM 0.15W PC PIN SIDE
型號:
PT10MH01-203A2020-S
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.15W
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia (10.30mm)