PT10MH01-202A2020-S
型號描述:
2 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 2K OHM 0.15W PC PIN SIDE
型號:
PT10MH01-202A2020-S
品牌:
Amphenol Piher Sensing Systems
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2 kOhms
Power (Watts)
0.15W
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Number of Turns
1.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistive Material
Carbon
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia (10.30mm)