首頁 > Amphenol Piher Sensing Systems代理商 > PT10LH01-504A2020-PM-S
影像僅供參考,以產品規格為準
PT10LH01-504A2020-PM-S
型號描述:
500 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 500K OHM 0.15W PC PIN
型號:
PT10LH01-504A2020-PM-S
品牌:
Amphenol Piher Sensing Systems
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
500 kOhms
Power (Watts)
0.15W
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Number of Turns
1.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistive Material
Carbon
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia (10.30mm)