PT08SE-14-18P(SR)
- 型號描述:
18 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
- 型號:
- PT08SE-14-18P(SR)
- 品牌:
- Amphenol Industrial Operations
- 點擊查看即時庫存
起訂量:25
倍增量:1
價格:
數量:
- Connector Type
- Plug, Male Pins
- Number of Positions
- 18
- Grade
- Qualification
- MIL-DTL-26482 Series I
- Shell Size - Insert
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line), Right Angle
- Mounting Feature
- Termination
- Crimp
- Fastening Type
- Bayonet Lock
- Orientation
- N (Normal)
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Aluminum
- Shell Finish
- Olive Drab Chromate over Cadmium
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Olive Drab
- Ingress Protection
- Environment Sealed
- Material Flammability Rating
- Features
- Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
- Shielding
- Unshielded
- Current Rating (Amps)
- Voltage Rating
- Cable Opening
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C