PS10KV50-103A3030
- 型號描述:
10 kOhms 0.15W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.15W J LEAD TOP
- 型號:
- PS10KV50-103A3030
- 品牌:
- Amphenol Piher Sensing Systems
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.15W
- Tolerance
- ±30%
- Temperature Coefficient
- ±1000ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Round - 0.406" Dia (10.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- J Lead
- Resistive Material
- Carbon
- Resistance
- 10 kOhms