OQ1612010300G
- 型號描述:
16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole
TERM BLOCK HDR 16POS 3.50MM
- 型號:
- OQ1612010300G
- 原廠包裝量:
- 3040
- Number of Positions
- 16
- Pitch
- 0.138" (3.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 115°C
- Positions Per Level
- 16
- Current - UL
- 10 A
- Voltage - UL
- 300 V