OQ1012010300G
- 型號描述:
10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole
TERM BLOCK HDR 10POS 3.50MM
- 型號:
- OQ1012010300G
- 品牌:
- Amphenol Anytek
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3135
- Packaging
- Bulk
- Features
- Locking Ramp
- Color
- Black
- Mounting Type
- Through Hole
- Number of Positions
- 10
- Pitch
- 0.138" (3.50mm)
- Type
- Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 115°C
- Termination Style
- Solder
- Current - IEC
- Number of Levels
- 1
- Wire Gauge or Range - AWG
- Wire Gauge or Range - mm²
- Positions Per Level
- 10
- Header Orientation
- 90°, Right Angle
- Plug Wire Entry
- Contact Mating Finish
- Tin
- Current - UL
- 10 A
- Voltage - UL
- 300 V