首頁 > Amphenol Corporation代理商 > NX-K10WAM-P12WMM0-0000
影像僅供參考,以產品規格為準
NX-K10WAM-P12WMM0-0000
型號描述:
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
型號:
NX-K10WAM-P12WMM0-0000
品牌:
Amphenol Corporation
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions
12
Shell Size - Insert
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Solder Cup
Fastening Type
Push-Pull
Orientation
A
Primary Material
Metal
Shell Material
Brass
Shell Finish
Electroless Nickel
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Material Flammability Rating
Features
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
750V
Cable Opening
0.504" (12.80mm)
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C