NPC-1220-050G-1-N
- 型號描述:
Pressure Sensor 50PSI (344.74kPa) Vented Gauge Male - 0.12" (3.04mm) Tube 0 mV ~ 50 mV 8-DIP Module
SENSOR 50PSIG 0.12" .05V
- 型號:
- NPC-1220-050G-1-N
- 品牌:
- Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Applications
- Board Mount
- Pressure Type
- Vented Gauge
- Operating Pressure
- 50PSI (344.74kPa)
- Output Type
- Wheatstone Bridge
- Output
- 0 mV ~ 50 mV
- Accuracy
- ±0.1%
- Voltage - Supply
- Port Size
- Male - 0.12" (3.04mm) Tube
- Port Style
- Barbless
- Features
- Temperature Compensated
- Termination Style
- PC Pin
- Maximum Pressure
- 150PSI (1034.21kPa)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C