N6S25T0N-503
型號描述:
50 kOhms 0.1W, 1/10W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 50K OHM 0.1W PC PIN SIDE
型號:
N6S25T0N-503
品牌:
Amphenol Piher Sensing Systems
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
50 kOhms
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±30%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Number of Turns
1.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistive Material
Carbon
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.343" x 0.252" Face (8.70mm x 6.40mm)