N50610400000G
- 型號描述:
6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.157" (4.00mm) 180° Free Hanging (In-Line)
TERM BLOCK PLUG 6POS 4MM
- 型號:
- N50610400000G
- 品牌:
- Amphenol Anytek
數量:
- Type
- Plug, Female Sockets
- Number of Positions
- 6
- Positions Per Level
- 3
- Number of Levels
- 2
- Pitch
- 0.157" (4.00mm)
- Header Orientation
- Plug Wire Entry
- 180°
- Termination Style
- Screwless - Push-In Spring
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Current - IEC
- Current - UL
- 24 A
- Voltage - UL
- 300 V
- Wire Gauge or Range - AWG
- Wire Gauge or Range - mm²
- Color
- Yellow
- Operating Temperature
- -40°C ~ 80°C