MS3120E18-30S
- 型號描述:
30 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
CONN RCPT FMALE 30POS GOLD CRIMP
- 型號:
- MS3120E18-30S
- 品牌:
- Amphenol Industrial Operations
數量:
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Number of Positions
- 30
- Grade
- Military
- Qualification
- MIL-DTL-26482 Series I
- Shell Size - Insert
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Panel Mount
- Mounting Feature
- Flange
- Termination
- Crimp
- Fastening Type
- Bayonet Lock
- Orientation
- N (Normal)
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Aluminum
- Shell Finish
- Olive Drab Chromate over Cadmium
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Olive Drab
- Ingress Protection
- Environment Resistant
- Material Flammability Rating
- Features
- Backshell
- Shielding
- Unshielded
- Current Rating (Amps)
- Voltage Rating
- Cable Opening
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C