ICD15S13E4GV00LF
型號描述:
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
型號:
ICD15S13E4GV00LF
品牌:
Amphenol Communications Solutions
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:5 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish
Gold
Current Rating (Amps)
3A
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Number of Positions
15
Number of Rows
3
Contact Type
Signal
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Ingress Protection
Connector Style
D-Sub, High Density
Contact Finish Thickness
Flash
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)