DB5W5P543H40LF
型號描述:
5 (Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
D-Sub混合接觸連接器 DSUB POWER STB 5W5 P
型號:
DB5W5P543H40LF
品牌:
Amphenol Commercial Products
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Connector Style
D-Sub, Combo
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
5 (Power)
Number of Rows
1
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 5W5
Contact Type
Power
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish
Gold, GXT™
Contact Finish Thickness
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Current Rating (Amps)
40A
Backset Spacing
0.458" (11.64mm)