D38999/26FF11PN
型號描述:
11 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
TV 11C 11#16 PIN PLUG NI
型號:
D38999/26FF11PN
品牌:
Amphenol Aerospace Operations
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
11
Grade
Military
Qualification
MIL-DTL-38999 Series III
Shell Size - Insert
19-11
Shell Size, MIL
F
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Crimp
Fastening Type
Threaded
Orientation
N (Normal)
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum
Shell Finish
Electroless Nickel
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Ingress Protection
Environment Proof
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
Voltage Rating
400VAC, 500VDC
Cable Opening
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C