348-41E18-85P2
型號描述:
85 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
RECEPT
型號:
348-41E18-85P2
品牌:
Amphenol Aerospace Operations
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Number of Positions
85
Grade
Qualification
Shell Size - Insert
18-85
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Crimp
Fastening Type
Bayonet Lock
Orientation
Keyed
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum Alloy
Shell Finish
Cadmium
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Olive Drab
Ingress Protection
Environment Resistant
Material Flammability Rating
Features
Coupling Nut
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
600VAC
Cable Opening
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C