348-30E10-12P5
- 型號描述:
12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
RECEPT
- 型號:
- 348-30E10-12P5
- 品牌:
- Amphenol Aerospace Operations
- 1
- Connector Type
- Receptacle, Male Pins
- Number of Positions
- 12
- Grade
- Qualification
- Shell Size - Insert
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Panel Mount
- Mounting Feature
- Flange
- Termination
- Crimp
- Fastening Type
- Bayonet Lock
- Orientation
- Keyed
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Aluminum Alloy
- Shell Finish
- Cadmium
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Olive Drab
- Ingress Protection
- Environment Resistant
- Material Flammability Rating
- Features
- Shielding
- Unshielded
- Current Rating (Amps)
- 5A
- Voltage Rating
- 600VAC
- Cable Opening
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C