2M801-036-16MT7-10PA
- 型號描述:
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
圓密爾規格連接器 High Speed 2M801 Plu lon, Anti-Decoupling
- 型號:
- 2M801-036-16MT7-10PA
- 品牌:
- Amphenol Aerospace
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Type
- Plug, Male Pins
- Number of Positions
- 10
- Shell Size - Insert
- 7-10
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Mounting Feature
- Termination
- Crimp
- Fastening Type
- Threaded
- Orientation
- A
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Aluminum
- Shell Finish
- Durmalon™
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- Features
- Backshell, Coupling Nut
- Shielding
- Shielded
- Current Rating (Amps)
- 5A
- Voltage Rating
- Cable Opening
- 0.390" (9.91mm)
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C