2M801-007-16NF7-10SA
- 型號描述:
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
- 型號:
- 2M801-007-16NF7-10SA
- 品牌:
- Amphenol Aerospace Operations
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Backshell, Coupling Nut
- Connector Type
- Plug, Female Sockets
- Color
- Olive Drab
- Voltage Rating
- Current Rating (Amps)
- 5A
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Shielding
- Shielded
- Number of Positions
- 10
- Orientation
- A
- Shell Size - Insert
- 7-10
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Fastening Type
- Threaded
- Termination
- Crimp
- Ingress Protection
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Cable Opening
- 0.390" (9.91mm)