首頁 > Amphenol FCI代理商 > 20021612-00030T1LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021612-00030T1LF
型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 30 position 0.050" (1.27mm)
集管和線殼 HD EJECT RA TH
型號:
20021612-00030T1LF
品牌:
Amphenol FCI
原廠包裝量:
8
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Keying Slot
Voltage Rating
125VAC
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Number of Positions
30
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Gold
Contact Length - Post
0.091" (2.30mm)
Insulation Height
0.220" (5.60mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Plastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)