首頁 > Amphenol ICC (FCI)代理商 > 20021521-00014C1LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021521-00014C1LF
型號描述:
Connector Header Surface Mount 14 position 0.050" (1.27mm)
CONN HEADER SMD 14POS 1.27MM
型號:
20021521-00014C1LF
品牌:
Amphenol ICC (FCI)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Keying Slot, Pick and Place
Voltage Rating
125VAC
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Number of Positions
14
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Gold
Insulation Height
0.220" (5.60mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Plastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)