首頁 > Amphenol ICC (FCI)代理商 > 20021511-00014T4LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021511-00014T4LF
型號描述:
Connector Header Through Hole 14 position 0.050" (1.27mm)
CONN HEADER VERT 14POS 1.27MM
型號:
20021511-00014T4LF
品牌:
Amphenol ICC (FCI)
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Keying Slot
Connector Type
Header
Voltage Rating
125VAC
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
14
Number of Rows
2
Style
Board to Cable/Wire
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Male Pin
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
0.091" (2.30mm)
Insulation Height
0.213" (5.40mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Plastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)