20021321-00014C1LF
- 型號描述:
14 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
CONN RCPT 14POS 0.05 GOLD SMD
- 型號:
- 20021321-00014C1LF
- 品牌:
- Amphenol ICC (FCI)
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Pick and Place
- Connector Type
- Receptacle
- Voltage Rating
- Current Rating (Amps)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Positions
- 14
- Style
- Board to Board
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Contact Type
- Female Socket
- Fastening Type
- Push-Pull
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mated Stacking Heights
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- Flash
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Length - Post
- Insulation Height
- 0.177" (4.50mm)
- Row Spacing - Mating
- 0.050" (1.27mm)